LH Folksamfastigheter är den lokala hyresgästföreningen för boende i följande fastigheter : Valkyrian 12 (Hälsingegatan 20, Vanadisvägen 43), Sländan 14 (Ynglingagatan 24), Nebulosan 30 (Observatoriegatan 18) samt Orion 1 och 2 (Karlbergsvägen 4 och Surbrunnsgatan 61, Norrtullsgatan 10).

Föreningen kallar till årsmöte den 11 febr 2019 i Gustav Vasa församlingslokal Västmannagatan 63, 1 tr.

I anslutning till årsmötet kommer Peder Lönngren, som ingår i Team upprustning på kontoret, att berätta om gången i upprustningsärenden och en del om gällande lagar. Peder kommer också att vara tillgänglig under den följande fråge- och diskussionsstunden.
Mötet kan bli långt, men det kommer att finnas lättare förtäring, som lokala hyresgästföreningen bjuder sina medlemmar på.
Välkommen till ett, som vi hoppas, givande möte hälsar
Lokala hyresgästföreningen Folksamfastigheters styrelse
genom:

Peder Lönngren och Andreas Vähi, verksamhetsutvecklare för hyresgästföreningar i Stockholms innerstad

010 459 19 97 eller peder.lonngren@hyresgastforeningen.se,
010 459 20 12 eller andreas.vahi@hyresgastforeningen.se

Handlingar till årsmötet finns att hämta HÄR

Kontakter:

Nebulosan 30, Observatoriegatan 18
Lena Nordlund, lena.nordlund41@gmail.com
Ylva Qvarforth, ylva.qvarforth@comhem.se

Orion 1, Karlbergsvägen 4
Sören Kroon,  sorenhkroon@gmail.com
Esbjörn Wincent, cewincent@outlook.com

Orion 2, Surbrunnsgatan 61, Norrtullsgatan 10
Hans Westerholm, hanswesterholm@msn.com
Anette Westerholm,  hanswesterholm@msn.com
Håkan Sjögren, hakan.sjogren@hotmail.com

Sländan14, Ynglingagatan 24
Annica Ljungcrantz, anlj@live.se
Petra Nordin, petra.nordin@yahoo.se
Marko Persson, Marko.persson@telia.com

Valkyrian 12, Hälsingegatan 20
Harriet Schwinghammer, harriet.schwinghammer40@gmail.com